Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzinny napad

Data publikacji 15.03.2015

W niespełna dobę po napadzie na sklep łukowscy kryminalni zatrzymali podejrzewanych o udział w przestępstwie. To dwaj bracia oraz ich ojciec. Sprawcy, grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym broń, zażądali wydania pieniędzy. Gdy kobieta, odmawiając ich żądaniom, próbowała telefonicznie wezwać pomoc, została kilkakrotnie uderzona w głowę przez jednego z nich. Napastnicy, uciekając ze sklepu, skradli kasę fiskalną. Tak szybko uciekali, że nie zauważyli nawet, że nie ma w niej szuflady z pieniędzmi.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Było po godzinie 14.00, gdy do  jednego ze sklepów ogólnospożywczych w gminie Wojcieszków wtargnęło dwóch mężczyzn. Na głowach mieli założone kominiarki. Przedmiotem przypominającym broń zastraszyli ekspedientkę i zażądali wydania gotówki. Dla podkreślenia swych gróźb jeden z nich kilkakrotnie strzelił z pistoletu. Ekspedientka została także kilkakrotnie uderzona przez jednego z napastników. Mimo to postawa kobiety była bardzo stanowcza. Zaskoczeni oporem stawianym przez kobietę, sprawcy w popłochu uciekli ze sklepu. Tak szybko uciekali, że nawet nie zauważyli, że w kasie nie ma szuflady z pieniędzmi. Chwilę po ich ucieczce pokrzywdzona kobieta o napadzie powiadomiła dyżurnego łukowskiej komendy Policji.

Informację o napadzie natychmiast przekazano do wszystkich policjantów pełniących w tym czasie służbę. Sprawą ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju zajęli się łukowscy kryminalni oraz policjanci z komisariatów w Adamowie i Stoczku Łukowskim. Ich zaangażowanie oraz znajomość środowiska doprowadziły do wytypowania napastników. Policjanci już następnego dnia zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa. Zatrzymani to dwaj bracia w wieku 19 i 21 lat oraz ich 45-letni ojciec. Przeszukując rodzinna posesję policjanci odnaleźli ukryte kominiarki, odzież, w której napadli na sklep, oraz pistolet.

Mężczyźni zostali mieszczeni w policyjnym areszcie. Trwają czynności procesowe zatrzymanymi. Policjanci ustalają, czy wszyscy trzej mężczyźni brali udział w napadzie i jak był ich rola. Wkrótce zebrane przez policjantów materiały zostaną przekazane do łukowskiej prokuratury. Z rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

(KWP w Lublinie / mg)

Areszt za rozbój dla ojca i syna ►


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.58 MB)

Powrót na górę strony