Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ojczym pobił 6-latka. Został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 16.03.2015

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się nad 6-letnim synem swojej konkubiny. Ślady na ciele chłopca świadczące o pobiciu zauważyła nauczycielka podczas zajęć. To dzięki niej funkcjonariusze dowiedzieli się o całym zajściu. Decyzją sądu 29-latek został tymczasowo aresztowany. Za znęcanie się nad dzieckiem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek dyrektor jednej ze szkół podstawowych w powiecie piskim zgłosił, że u 6-letniego  ucznia zauważono ślady pobicia, które mogą świadczyć o znęcaniu się nad nim. Liczne zasinienia na ciele chłopca zauważyła nauczycielka w trakcie zajęć lekcyjnych. Uczeń  przyznał się jej, że jest bity przez mieszkającego z nimi konkubenta mamy. Policjanci pojechali do matki chłopca, którą przesłuchali w charakterze świadka.  Ta potwierdziła, że dzień wcześniej konkubent pobił jej syna. Dodała, że  mężczyzna uderzał chłopca paskiem z ćwiekami po całym ciele, karcąc go w ten sposób za złe zachowanie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że konkubent mógł już wcześniej znęcać się nad 6-latkiem.

29-letni mieszkaniec gminy Biała Piska został zatrzymany. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Za znęcanie się nad dzieckiem grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony