Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko o 106 km/h i bez uprawnień

Data publikacji 16.03.2015

Funkcjonariusze lubuskiej komendy zatrzymali kierowcę mercedesa, który na drodze S3 przekroczył dozwoloną prędkość aż o 106 km/h. Mieszkaniec Strzelec Krajeńskich wsiadł za kierownicę mimo tego, że nie posiadał prawa jazdy. Policjanci skierowali sprawę do sądu.

Policjanci nieetatowego zespołu walczącego z piratami drogowymi lubuskiej komendy codziennie patrolują drogi regionu. Najczęściej pojawiają się na drogach S3 i A2, ponieważ właśnie tam kierowcom często zdarza się zapominać o obowiązujących przepisach. A te wyraźnie określają, z jaką dozwoloną prędkością można się poruszać.

W piątek (13 marca 2015  r.) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp. patrolowali w nieoznakowanym radiowozie trasę S3. Około godziny 14:10 na wysokości miejscowości Popowo zauważyli pędzącego mercedesa. Wykonany pomiar wskazał, że kierujący jechał z prędkością 226 km/h. W tym miejscu dozwolona prędkość to 120 km/h. Kierującym okazał się 39-latek ze Strzelec Krajeńskich, który nie posiadał uprawnień do kierowania. W trakcie kontroli tłumaczył, że jest w trakcie ich zdawania.

Z uwagi na popełnione wykroczenia, funkcjonariusze odstąpili od ukarania kierowcy mandatem karnym i skierowali wniosek do sądu, który zadecyduje o wysokości kary. Mężczyźnie grozi do 5000 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP w Gorzowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.83 MB)

Powrót na górę strony