Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszego i uciekł - zatrzymali go policjanci

Data publikacji 16.03.2015

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 24-latka, który na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę i uciekł nie udzielając mu pomocy. Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 9.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na osiedlu Słoneczny Stok. Na wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci z białostockiej drogówki. Tam wstępnie ustalili, że cofający spod sklepu granatową toyotą młody mężczyzna potrącił na przejściu 57-latka. Następnie – nie udzielając pokrzywdzonemu pomocy – sprawca odjechał. Uderzenie było tak silne, że z toyoty wypadła tylna szyba, a pieszy z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Mundurowi szybko ustalili numery rejestracyjne pojazdu oraz dane właściciela auta. Ponieważ toyota miała siemiatyckie tablice rejestracyjne, policjanci natychmiast powiadomili kolegów z Bielska Podlaskiego i Siemiatycz. Wkrótce po zdarzeniu bielscy mundurowi zatrzymali do kontroli jadącego granatową toyotą w kierunku Siemiatycz 24-latka. Okazało się, że kierujący ma ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz za spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia i jazdę na podwójnym gazie odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mj)

Powrót na górę strony