Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził ponad kilogram marihuany

Data publikacji 17.03.2015

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 28-latka, który przewoził autem ponad kilogram marihuany. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo narkotykowe grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu łęczyckiego może posiadać znaczne ilości narkotyków i wprowadzać je do obrotu. Weryfikując wcześniej zdobytą wiedzę, kryminalni, wsparci przez dzielnicowych, na terenie gminy Piątek zatrzymali typowanego mężczyznę. Podczas przeszukania, pod bluzą u 28-latka policjanci ujawnili pakunek ze sprasowanym suszem roślinnym. Badanie wykazało, że zabezpieczony towar to marihuana.

W wyniku działań funkcjonariuszy na rynek nie trafił ponad kilogram tego narkotyku. Podejrzewany, notowany już wcześniej za konflikt z prawem, został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci wystąpili do prokuratury, aby ta wystosowała wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla 28-latka.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony