Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za czerpanie korzyści z prostytucji

Data publikacji 17.03.2015

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, zatrzymanemu przez złotoryjskich policjantów, podejrzanemu o czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Jak ustalili funkcjonariusze, sutenerstwo zatrzymany traktował jako źródło dochodu. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o czerpanie korzyści z prostytucji. Zatrzymany to 42 - letni mieszkaniec Złotoryi. Mężczyzna już usłyszał w tej sprawie zarzuty.

W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych, funkcjonariusze ustalili, że podejrzany od grudnia 2014 roku do stycznia 2015 roku oraz w okresie późniejszym, za odpowiednią opłatą, organizował spotkania na tzw. godziny. 


Zebrany przez policjantów materiał dowodowy potwierdził, że mężczyzna traktował sutenerstwo jako źródło dochodu. Zatrzymany usłyszał zarzut czerpania korzyści majątkowych z nierządu. Za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony