Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził pasażerów samochodem, który nie miał w ogóle siedzeń

Data publikacji 17.03.2015

Wysoka grzywna grozi 20-letniemu kierowcy, który dostawczym volkswagenem przewoził czterech pasażerów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że pojazd w tylnej części nie posiadał w ogóle siedzeń, a trzy osoby siedziały na dwóch taboretach. 20-latek za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym stracił nie tylko prawo jazdy, ale również dowód rejestracyjny bo miał zużyte opony.

Dzisiaj (17.03.15) o 7:45 w Wolicach w powiecie żnińskim policjanci podczas patrolu głównych szlaków komunikacyjnych zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego volkswagena, ponieważ kierujący nim rozmawiał przez telefon. I pewnie wszystko zakończyłoby się na ukaraniu mandatem i nałożeniem punktów karnych, gdyby nie to, że w tylnej części pojazdu policjanci zauważyli trzy osoby. Pasażerowie ci siedzieli nie jak powinni na siedzeniach, bo ich w ogóle nie było, lecz na taboretach i to nie na trzech, a na dwóch. Mundurowi od razu polecili, aby osoby te wysiadły z samochodu, gdyż podróżowanie w taki sposób jest zabronione.

Jak się okazało, nie był to koniec kłopotów dla kierowcy, bo sprawdzenie przez policjantów stanu technicznego pojazdu wykazało, że miał on zupełnie zużyte przednie opony, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego auta i zakazem dalszej jazdy. 20-latek stracił nie tylko ten dokument, ale także prawo jazdy.

Teraz kierowca, za popełnienie w sumie trzech wykroczeń, będzie tłumaczył się w sądzie, który zdecyduje o wysokości grzywny, a także o tym na jak długo zatrzymane będą uprawnienia do kierowania pojazdami. Najważniejsze jednak, że policjanci w porę udaremnili temu kierowcy dalszą jazdę, zanim doszło do tragedii.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony