Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleźli zaginionego 86-latka

Data publikacji 17.03.2015

Policjanci z Olsztyna, podczas akcji poszukiwawczej prowadzonej wraz ze strażakami PSP z Gdańska, odnaleźli skrajnie wyziębionego 86-letniego mieszkańca gminy Biskupiec. Mężczyzna może mówić o wielkim szczęściu. Na jego ślad trafiła labradorka o imieniu Sara. To właśnie dzięki niej ratownicy mogli udzielić natychmiastowej pomocy starszemu mężczyźnie.

Wczoraj o godzinie 20 oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji z Olsztyna przyjął zawiadomienie o zaginięciu 86-letniego mieszkańca gminy Biskupiec. Jak dotąd nigdy nie zdarzyło się, aby wyszedł z domu i nie wracał tyle godzin. Natychmiast po otrzymaniu informacji funkcjonariusze przystąpili do działań poszukiwawczych, do których zaangażowali specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej z Gdańska. Strażacy do działań wykorzystali dwa labradory specjalizujące się w poszukiwaniach żywych ludzi. Podczas działań użyta została również kamera termowizyjna, a także sprzęt komputerowy, za pomocą którego możliwe było dokładne ustalenie kierunku poszukiwań.

Grupa poszukiwawcza, składająca się z 20 policjantów i 30 strażaków, tyralierą przeszukała obszar o powierzchni 150 hektarów. Sprawdzone zostały również zabudowania i pustostany znajdujące się w okolicy. Przed godziną 5 na ślad mężczyzny trafił jeden z labradorów - Sara, która podjęła trop i doprowadziła do miejsca, w którym przebywał skrajnie wychłodzony 86-latek.

Natychmiast wezwano karetkę pogotowia, którą mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olsztynie. Jego życie nie jest zagrożone.  

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony