Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali auto skradzione na terenie Luxemburga

Data publikacji 17.03.2015

Wczoraj 27-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica usłyszał zarzut paserstwa. Mężczyzna podejrzany jest o pomoc w ukryciu samochodu wartego 90 tys. złotych. Auto zostało skradzione na terenie Luxemburga. W chwili zatrzymania 27-latek spał w samochodzie. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 1 w nocy w miejscowości Kąkolewnica. Pełniący tam służbę dzielnicowi ujawnili na terenie łąk samochód marki "Opel Movano". Funkcjonariusze ustalili, że auto zostało skradzione z terenu Luxemburga. W trakcie kontroli opla mundurowi zauważyli śpiącą na tylnej kanapie osobę. Okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Mężczyzna zupełnie nie spodziewał się wizyty mundurowych, przed zaśnięciem zdjął buty i przykrył się kołdrą.

27-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić żadnych okoliczności zdarzenia. Wczoraj usłyszał zarzut paserstwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.32 MB)

Powrót na górę strony