Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali chuliganów

Data publikacji 18.03.2015

Wczoraj wieczorem grupa około 300 osób zgromadziła się pod budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Nie przyszli jednak, by upamiętnić śmierć 23-latka, który zmarł poprzedniego dnia w szpitalu. Kilkanaście najbardziej agresywnych osób sprowokowało zebranych do zablokowania ulicy, a następnie do obrzucenia budynku komendy kamieniami. Policjanci zatrzymali 14 najbardziej agresywnych chuliganów. Dwóch mundurowych odniosło obrażenia - jeden z nich nadal przebywa w szpitalu.

Po informacjach rozpowszechnianych na portalach społecznościowych, pod budynkiem komendy w Sosnowcu zebrało się wczoraj wieczorem około 300 osób, by - jak twierdzili - upamiętnić śmierć ich kolegi. Po zapaleniu zniczy, kilkanaście najbardziej agresywnych młodych osób zachęciło pozostałych zgromadzonych do zablokowania jezdni i torów tramwajowych.

Do działania przystąpili policjanci z zespołu antykonfliktowego, którzy przekonali zgromadzonych do przepuszczenia pojazdów. Po kolejnych kilkunastu minutach najbardziej agresywni mężczyźni zaczęli jednak rzucać kamieniami w budynek jednostki. Do akcji wkroczyli mundurowi z oddziałów prewencji, którzy odparli atakujących, a kryminalni zatrzymali 14 najbardziej agresywnych napastników. Dwóch policjantów odniosło obrażenia - jeden z nich nadal przebywa w szpitalu. Wybitych zostało kilka szyb w budynku i uszkodzona została w kilku miejscach elewacja.

Zachowania uczestników były rejestrowane przez policyjne kamery, aby ustalić kolejnych sprawców naruszenia prawa. Zatrzymanym, którzy usłyszą zarzuty czynnej napaści na policjantów, może grozić nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony