Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za brutalne pobicie. Wśród sprawców trzy młode kobiety

Data publikacji 18.03.2015

Ostródzcy policjanci zatrzymali czworo 19-latków, sprawców chuligańskiego pobicia. Jeden z trójki pokrzywdzonych z poważnym urazem głowy trafił do szpitala. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów i dobrej współpracy ze świadkami zdarzenia, napastnicy trafili do policyjnego aresztu. Całej czwórce za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek wieczorem ostródzcy policjanci zostali powiadomieni o brutalnym pobiciu trzech osób. Pokrzywdzeni przekazali funkcjonariuszom, że do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem przed jednym z ostródzkich lokali, choć sam początek miał miejsce w środku, kiedy jeden z napastników miał zabrać piwo z sąsiedniego  stolika. Po zwróceniu uwagi przez właściciela trunku, doszło pomiędzy stronami do kłótni. Wówczas zareagowali pracownicy ochrony, którzy wyprosili z imprezy kilka osób.

Jak ustalili policjanci, wtedy miało dojść do szarpaniny i brutalnego pobicia. Po zdarzeniu agresorzy odeszli. Jeden z pokrzywdzonych z urazem głowy trafił do szpitala. Policjanci, pracując nad sprawą, przyjęli zawiadomienie i przesłuchali świadków. Osoby uczestniczące w zdarzeniu bardzo skrupulatnie opowiedziały o zajściu, przekazując policjantom kryminalnym wiele istotnych szczegółów. Funkcjonariusze wczoraj zatrzymali 19-latków mających związek z tą sprawą. Do policyjnego aresztu trafił młody mężczyzna i 3 dziewczyny. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za przestępstwo, którego dopuścili się 19-latkowie, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. W związku z tym, że zdarzenie zakwalifikowano jako czyn o charakterze chuligańskim, kara za to przestępstwo może być zwiększona. Funkcjonariusze będą wnioskować dla podejrzewanych o tymczasowy areszt.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony