Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli 17 ton krajanki tytoniowej

Data publikacji 18.03.2015

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną krajanki tytoniowej i przechwycili blisko 17 ton tytoniu. Straty Skarbu Państwa zostały oszacowane na blisko 8 milionów złotych. Funkcjonariusze w tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o przestępczy proceder. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami ze Środy Śląskiej przejęli duże ilości krajanki tytoniowej oraz zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną do jej przetwarzania. Podczas przeszukania policjanci w hali produkcyjnej znajdującej się na posesji na terenie powiatu średzkiego zabezpieczyli blisko 17 ton krajanki tytoniowej oraz maszyny i urządzenia służące do jej przerobu. W tej sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 40 i 45 lat, podejrzanych o przerabianie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości przetworzonego tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak wstępnie oszacowali funkcjonariusze, w związku z prowadzoną działalnością przestępczą straty Skarbu Państwa mogły wynieść prawie 8 milionów złotych.

W chwili obecnej policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Sprawa ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Obaj zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty przestępstw karno-skarbowych.  Za  czyny te grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech lub wysoka grzywna.  Wobec zatrzymanych zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy .  

(KWP we Wrocławiu / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.72 MB)

Powrót na górę strony