Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze odzyskali skradzioną ciężarówkę

Data publikacji 18.03.2015

Sulęcińscy policjanci na jednym z parkingów ujawnili skradziony na terenie Niemiec samochód ciężarowy marki Volvo z naczepą wartości co najmniej 280 tys. złotych. Policjanci ustalają w jaki sposób pojazdy znalazły się na parkingu oraz kto jest odpowiedzialny za ich kradzież.

W poniedziałek (16 marca) po godzinie 7:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie otrzymał informację o tym, że na terenie gminy Torzym według wskazania nadajnika GPS, logowała się skradziona na terenie Niemiec naczepa. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na jednym z  parkingów stacji paliw w Boczowie odnaleźli skradzioną naczepę, do której podłączony był ciągnik siodłowy marki Volvo. W pojeździe jak i w jego rejonie policjanci nie ujawnili żadnych osób mogących mieć związek z kradzieżą lub jego ukryciem.

Dzięki współpracy Biura Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji ustalono, że kradzieży ciągnika jak i naczepy dokonano kilka dni wcześniej na terenie Niemiec . Samochód ciężarowy wraz z naczepą (rok produkcji 2012) zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia w jaki sposób pojazdy znalazły się na parkingu. Wartość odzyskanego przez funkcjonariuszy mienia wynosi co najmniej 280 tys. złotych.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony