Maraton w Barcelonie z udziałem raciborskich policjantów

Data publikacji 18.03.2015

Dwaj aspiranci Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu - Janusz Mrozek i Łukasz Skwarecki - uczestniczyli w prestiżowym maratonie w Barcelonie. Poświęcenie, wysiłek i trud przyniósł sukces. Obaj mundurowi ukończyli maraton wśród najlepszych.

15 marca odbyła się 37. edycja międzynarodowego maratonu w Barcelonie, który należy do jednego z największych w Europie. Start w imprezie zadeklarowało ponad 19 tysięcy uczestników z całego świata - w tym czołowi zawodnicy. Bieg ukończyło ponad 15,5 tysiąca maratończyków. W stolicy Katalonii, na królewskim dystansie 42 kilometrów i 195 metrów, wystartowali również raciborscy policjanci - Janusz Mrozek i Łukasz Skwarecki. Obaj policjanci osiągnęli rezultaty, które są ich rekordami życiowymi. Janusz Mrozek ukończył bieg z czasem 3:20:23, a Łukasz Skwarecki - 2:47:09. Jego czas dał mu 168. pozycję w klasyfikacji „Open” i był najlepszym wśród startujących w maratonie Polaków. Nasi biegacze swój udział w barcelońskim maratonie zadedykowali Wojtkowi - koledze z pracy, który zmaga się z ciężką chorobą.

Podzielamy radość naszych sportowców i życzymy im dalszych sukcesów, a Wojtkowi wytrwałości w powrocie do zdrowia.