Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca lawety stracił prawo jazdy

Data publikacji 18.03.2015

Kompletną bezmyślnością wykazał się kierowca lawety, który swoimi wyczynami popełnił kilka wykroczeń drogowych, m.in. skręcał w prawo z lewego pasa ruchu na czerwonym świetle, w ogóle nie upewniając się, czy nadjeżdża jakiś pojazd. Mógł zagrozić zarówno kierującym, jak i pieszym. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a sprawę skierują do Sądu.

Policjanci z międzyrzeckiej drogówki otrzymali nagranie od anonimowej osoby, na którym widoczne były wyczyny kierowcy, który swoją jazdą zagroził zarówno kierującym jak i pieszym. Z materiału wynikało, że 19 lutego 2015 roku tuż po godzinie 12, kiedy ruch na terenie Międzyrzecza był bardzo duży, kierowca lawety popełnia kilka wykroczeń drogowych.

Na nagraniu bardzo dokładnie widać, jak kierowca z lewego pasa ruch, na czerwonym świetle, omijając kolumnę pojazdów oczekujących na zmianę świateł, skręca w prawo. Do tego nie upewniając się zupełnie, czy nie nadjeżdża jakiś pojazd. W dalszej części nagrania widać, jak bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, omija stojący na pasie samochód ciężarowy i przejeżdża przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Kierowca nie miał możliwości upewnić się, czy po pasach przechodzą piesi, gdyż w momencie wjazdu na przejście, widoczność zasłaniała mu ciężarówka, która oczekiwała na zmianę świateł.

Nagranie było doskonałej jakości, więc policjanci nie mieli problemu z ustaleniem właściciela samochodu oraz danych pirata drogowego. Mężczyzna jednak, po obejrzeniu nagrania w Internecie, sam stawił się na Policję. Prowadząca postępowanie policjantka zatrzymał jego prawo jazdy. Po dokładnym sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd w tym dniu nie miał aktualnych badań technicznych. 28-letni Dawid W., mieszkaniec Międzyrzecza usłyszał już zarzut, teraz sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu.

To już kolejna sprawa przekazana przez kierowcę, który za pomocą kamery zamontowanej w swoim pojeździe, zarejestrował wyczyny pirata drogowego. Każda taka informacja jest dokładnie analizowana przez policjantów a kierowcy łamiący przepisy, są karani.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.21 MB)

Powrót na górę strony