Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał bilety miesięczne. Został zatrzymany

Data publikacji 18.03.2015

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Iławie ustalili mężczyznę, który podrabiał bilety miesięczne. 18-letni mieszkaniec Kisielic rozdawał je i sprzedawał znajomym. Za przestępstwo to grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni pracowali nad sprawą podrabiania biletów.  Z ustaleń śledczych wynikało, że na terenie Kisielic mieszka osoba, która podrabia lub przerabia bilety miesięczne, a następnie je sprzedaje. Funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności oraz przesłuchali wielu świadków.

Okazało się, że sprawca od września 2013 roku do marca 2015 roku podrabiał bilety miesięczne, które następnie przekazywał  znajomym.  Policjanci ustalili, że za bilety pobierał opłatę od 50 do 80 zł, a najbliższym znajomym dawał je w prezencie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił ustalić i zatrzymać sprawcę. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Kisielic.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna ten najpierw kupował bilet miesięczny na swoje nazwisko, a następnie przy pomocy skanera i komputera przerabiał go i przekazywał znajomym. W trakcie przeszukania jego mieszkania  policjanci zabezpieczyli  sprzęt komputerowy służący do  popełniania przestępstwa. 18-latek  trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Dziś usłyszał zarzut.  Policjanci określają sprawę jako rozwojową.

Kodeks karny za podrabianie dokumentów przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.  

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony