Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował produktami z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 19.03.2015

Policjanci z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 37-latka, który oferował do sprzedaży produkty z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość zabezpieczonego przez funkcjonariuszy mienia może wynosić nawet 500 tys. zł. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej notowany za oszustwa. 37-latek usłyszał już zarzuty nielegalnego używania znaków towarowych oraz uzyskiwania z obrotu takimi towarami stałego źródła dochodu. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi podejrzewali, że na terenie jednego z łódzkich targowisk znajdującego się na terenie Górnej, mogło dochodzić do handlu produktami na których znajdowały się podrobione znaki towarowe znanych firm. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić swoje przypuszczenia. Będąc przed budynkiem targowiska zauważyli mężczyznę, który, jak wynikało z uzyskanych informacji, miał być odpowiedzialny za ten nielegalny proceder. Na widok policjantów mężczyzna usiłował się oddalić jednak policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali 37-latka. Następnie funkcjonariusze przeszukali boks należący do mężczyzny. W jego wnętrzu ujawniono różnego rodzaju odzież, perfumy, zabawki oraz narzędzia fryzjerskie, na których widniały chronione prawnie znaki towarowe. Jak oszacowali funkcjonariusze, wartość zabezpieczonego przez nich mienia może wynosić nawet 500 tysięcy złotych.

Śledczy ustalili również warsztat tkacki, w którym szyte były podrobione ubrania. Tam na miejscu zabezpieczyli półprodukty za znakami towarowymi oraz gotową odzież przygotowaną do sprzedaży.

37-latek usłyszał już zarzuty nielegalnego używania znaków towarowych oraz uzyskiwania z obrotu takimi towarami stałego źródła dochodu. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony