Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piloci i policjanci poszukują zaginionego

Data publikacji 19.03.2015

W poszukiwania zaginionego 52-letniego Kazimierza Sidorko włączyli się paralotniarze z Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej. Od rana trzech paralotniarzy współpracujących z grupą 28 policjantów sprawdzało pola uprawne, nieużytki i tereny kilku miejscowości. Obie grupy współpracowały ze sobą i były w stałym kontakcie. Wciąż nie ustalono miejsca pobytu zaginionego mężczyzny.

Wczoraj, od godz. 5.30 do godz. 7.30 do poszukiwań zaginionego 52-letniego Kazimierza Sidorko włączyli się członkowie Sekcji Paralotniarzy Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej.  Piloci włączyli się w poszukiwania zaginionego 52-latka, współpracując z policjantami.

Policjanci ustalili zakres miejscowości, pól uprawnych i nieużytków rolnych, które podczas działań miały zostać sprawdzone z powietrza. W działaniach wzięło udział 28 policjantów i trzech paralotniarzy, a także dyrektor i inni członkowie aeroklubu.

Przed rozpoczęciem poszukiwań policjanci zapoznali paralotniarzy z rysopisem osoby zaginionej, opisali elementy ubrania. Współpraca obu grup polegała na obserwacji terenu i przekazywaniu informacji patrolom, które sprawdzały dany teren. Obie grupy stale utrzymywały kontakt radiowy. Piloci z powietrza objęli rozpoznaniem miejscowości Tuczempy, Muninę, Surochów, Makowisko, Wietlin, Pełkinie, Wólkę Pełkińską i Kostków.

Około godz. 7.30 piloci, po sprawdzeniu terenu zakończyli swoje działania i wylądowali bezpiecznie na lądowisku w Sobiecinie. W tym czasie patrole sprawdzały m.in. opuszczone posesje w Pełkiniach, a także okolice dzikiego wysypiska śmieci, gdzie zgromadziła się grupa bezpańskich psów. Działania zostały zarejestrowane kamerą, a ich zapis będzie jeszcze raz przeglądany przez policjantów.

Przedwczoraj policyjne patrole sprawdzały okolice drogi technicznej w rejonie oczyszczalni ścieków, ogrody działkowe „Słoneczne”, „Hutnik”, „1000-lecia”, okolice dworców i ulic: Cegielnianej, Na Blichu. Policjanci okazywali zdjęcia zaginionego 52-letniego Kazimierza Sidorko napotkanym osobom.

Asp. Paweł Olszański, przewodnik psa patrolowo-interwencyjnego Acetona podjął tropienie śladów zaginionego na terenie mokradeł przy ul. Wodnej w Muninie. Policjanci przeszukiwali zarośla i mokradła, przylegające do oczyszczalni ścieków, a także wzdłuż wału ziemnego i stawu, położonych niedaleko tej okolicy.

Zaginionego mężczyzny poszukują także policjanci na terenie gmin Radymno, Cieszacina Wielkiego, Ożańska, Wierzbnej, Łowiec, Dobkowic i Chłopic. W tych miejscowościach funkcjonariusze kontrolowali przystanki autobusowe, miejsca rzadko uczęszczane i zarośla.

(KWP w Rzeszowie, foto, wideo: Wacław Cwynar / mj)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.58 MB)

Powrót na górę strony