Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Popatrz w lewo - akcja mazowieckiej drogówki

W Radomiu, u zbiegu ulic 11 Listopada i Struga, na odnowionym przejściu dla pieszych, zastosowano coś zupełnie nowego. Na jezdni pojawiły się napisy przypominające pieszym wchodzącym na jezdnię, by najpierw spojrzeć w lewo i upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Jest to część programu B&N realizowanego przez mazowiecką drogówkę.

Podczas niedawnych spotkań roboczych, w których uczestniczyli prezydent Radomia, dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji oraz przedstawiciele Policji, omawiano szczegóły dotyczące inicjatyw, mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach Radomia. Tym bardziej, że w najbliższym czasie na niektórych ulicach znacznie zwiększy się natężenie ruchu w związku z planowanymi przebudowami dróg.

Jednym z pomysłów jakie omawiano podczas spotkań, było innowacyjne oznakowanie poziome w postaci napisu PATRZ W LEWO. W ten sposób oznakowane zostaną przejścia dla pieszych, na których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Przygotowane w ten sposób „zebry” posłużą jako wzorce do stosowania nie tylko na terenie Radomia, ale we wszystkich niebezpiecznych miejscach na terenie garnizonu mazowieckiego.

Powyższe przedsięwzięcie jest elementem realizowanego przez mazowiecką Policję programu profilaktycznego "B&N - czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony" - przygotowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony