Półmaraton Ślężański za nami

Data publikacji 23.03.2015

21 marca w Sobótce odbył się 8 Mazda Półmaraton Ślężański, w którym uczestniczyło 3959 biegaczy. W ramach zawodów zostały rozegrane mistrzostwa Policji w półmaratonie, w którym wystartowało 129 policjantów i policjantek z całej Polski

Najlepszym na 21-kilometrowej trasie okazał się mł. asp. Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku. Wicemistrzem został st. post.Jakub Burghard z Komendy Powiatowej Policji w Krynicy Zdroju, a III miejsce wywalczył podkom. Adam Thiel z Komendy Powiatowej Policji w  Lęborku.

Mistrzynią w kategori kobiet została sierż. Anna Ficner z Komendy Powiatowej Policji w  Złotoryi, wicemistrzynią sierż. Anna Wojtulewicz z Komendy Miejskiej Policji w  Białymstoku, trzecie zmiejsce zajęła sierż. Edyta Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w  Kaliszu.

Gratulujemy zwycięzcom  i wszystkim, którzy zmierzyli się z bardzo wymagającą 21-kilometrową trasą biegu.

Zawody były również pierwszym z etapów budowania i przygotowania reprezentacji polskiej Policji do tegorocznych kolejnych Światowych Igrzysk Służb Mundurowych, które zostaną rozegrane w czerwcu w Firefax (USA) i Mistrzostw Świata w Maratonie, gdzie polscy policjanci będą bronić tytułu drużynowych wicemistrzów świata.