Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono zaginioną 73-latkę

Data publikacji 23.03.2015

Dzięki wspólnym działaniom suwalskich policjantów, rodziny oraz innych służb ratowniczych odnaleziono zaginioną 73-letnią kobietę. W poszukiwania zaangażowanych było ponad 80 policjantów.

W nocy z piątku na sobotę policjanci dołączyli do rodziny, szukającej zaginionej 73-latki z jednej z miejscowości w gminie Raczki. Kobieta już kilka razy w ciągu ostatnich lat wychodziła z domu, a po kilku godzinach odnajdywali ją członkowie rodziny. Tak też miało być tym razem. Jednak kiedy poszukiwania prowadzone przez najbliższych nie przyniosły rezultatu, przed godziną 22.00 poinformowali oni dyżurnego suwalskiej Policji o zaistniałej sytuacji. Jak wynikało ze wstępnej rozmowy z rodziną zaginionej, kobieta ostatni raz była przez nich widziana około godziny 18.00. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że 73-latka, to osoba schorowana, mogąca mieć problemy z orientacją, a temperatura powietrza, w nocy z piątku na sobotę, spadła poniżej zera.

Suwalscy policjanci natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej. Do działań włączyli się również strażacy. Użyto psa służbowego. Sprawdzono m.in. ciągi komunikacyjne, drogi w kompleksach leśnych oraz dworce, noclegownię i szpitale.

Po kilku godzinach akcja zakończyła się sukcesem. Zaginioną kobietę odnaleziono na terenie bagnistym, w odległości około 100 metrów od drogi Suwałki-Raczki. 73-latka była wychłodzona, ale przytomna. Została przewieziona do szpitala. Dzięki sprawnej akcji poszukiwawczej nie doszło do tragedii.

(KWP w Białymstoku / mj)

Powrót na górę strony