Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali fałszywych wnuczków

Data publikacji 23.03.2015

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą „na wnuczka”. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Za oszustwo zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim pracowali nad sprawą oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, do którego doszło 17 marca. Jak ustalili śledczy, do 68-letniej mieszkanki Kociewia zadzwonił mężczyzna, który podawał się za członka rodziny. Gdy kobieta zorientowała się, że rozmawia z oszustem, mężczyzna rozłączył się. Po kilku minutach do 68-latki zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę, która poinformowała, że prowadzi sprawę wyłudzeń i prosi o współpracę. Pokrzywdzona była przekonana, że pomaga policjantom i przelała pieniądze oszustom. Sprawcy wyłudzili w ten sposób 13 tys. złotych, a oszukana kobieta po kilku godzinach od tego zdarzenia poinformowała już prawdziwych policjantów, że została oszukana.
 
Dzięki pracy operacyjnej, kryminalni już następnego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to oszustwo. Zatrzymani to mieszkańcy Sierpc. Obaj zostali przewiezieni do Starogardu Gdańskiego, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa.
Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zatrzymanym za oszustwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.
 
Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i ustalają kolejne osoby związane z tym oszustwem, sprawdzają również czy zatrzymani mężczyźni w podobny sposób wcześniej nie wyłudzali już pieniędzy.

(KWP w Gdańsku / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.65 MB)

Powrót na górę strony