Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili ponad 50 tys. papierosów bez skarbowych znaków akcyzy

Data publikacji 23.03.2015

Jeleniogórscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z posiadaniem przez nich wyrobów tytoniowych bez skarbowych znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 2510 paczek papierosów. Według wstępnych szacunków straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku opiewają na 25 tysięcy złotych. Teraz zatrzymanym grozić może wysoka kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do 3 lat.

20 marca 2015 roku  funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze w jednej z okolicznych miejscowości zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy. Kierowcą okazał się 26-letni mężczyzna, a na siedzeniu pasażera siedział jego 51-letni ojciec. W trakcie kontroli mężczyźni byli wyraźnie zdenerwowani. Okazało się, że cały samochód był załadowany papierosami bez skarbowych znaków akcyzy, które znajdowały się na tylnej kanapie oraz w bagażniku. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 2510 paczek papierosów.  

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wstępnie straty jakie poniósł Skarb Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na 25 tysięcy złotych.  

Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności, m.in. skąd pochodzi zabezpieczony towar i gdzie miał trafić. Mężczyźni za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem za co grozić im może kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony