Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców licznych kradzieży

Data publikacji 23.03.2015

Grodziscy policjanci rozpracowali grupę młodych mężczyzn, którzy od 2013 roku trudnili się różnego rodzaju kradzieżami. Najczęściej kradli elektronarzędzia, elementy konstrukcji metalowych, motorowery oraz rowery. Policjanci odzyskali większość ze skradzionych przedmiotów. Sprawcom tych kradzieży grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Rakoniewicach i z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie doprowadzili do zatrzymania trzech sprawców kradzieży. Mężczyźni działali na na terenie gminy Rakoniewice w powiecie grodziskim oraz na terenie gminy Wolsztyn.

Stróże prawa ustalili, że zatrzymani mężczyźni w okresie od 2013 roku, aż do roku 2015 dokonywali różnego rodzaju kradzieży oraz włamań. Przedmioty, jakie najczęściej padały ich łupem to elektronarzędzia, rowery, motorowery, elementy konstrukcji metalowych, itp. Szacunkową wartość skradzionych przez nich przedmiotów policjanci wyceniają na blisko 20 tys. zł.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy gminy Wolsztyn oraz jeden mieszkaniec gminy Rakoniewice w wieku 31, 23 i 19 lat. Mężczyźni przyznali się do winy. Za czyny, których się dopuścili, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Stróże prawa zadbali o to, by zdecydowana większość skradzionych przedmiotów wróciła do prawowitych właścicieli. Nie ustalono jeszcze właścicieli dwóch rowerów widocznych na zamieszczonych zdjęciach. W związku z powyższym policjanci z Rakoniewic proszą o kontakt telefoniczny osoby, które rozpoznają na zdjęciu swój rower, pod nr 614444350 z Komisariatem Policji w Rakoniewicach lub 997.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony