Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Broń bez pozwolenia i papierosy bez akcyzy

Data publikacji 23.03.2015

Policjanci z Komisariatu I w Białymstoku zatrzymali mieszkańca gminy Choroszcz, u którego w domu znaleźli sześć sztuk broni palnej, ponad 70 sztuk amunicji oraz blisko 7000 paczek nielegalnych papierosów. 58-latek już usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Białymstoku wkroczyli na posesję mężczyzny, wobec którego prowadzili postępowanie w sprawie przywłaszczenia samochodu. Na miejscu jednak nie znaleźli poszukiwanego auta, a arsenał broni śrutowej i hukowej, amunicję oraz nielegalne papierosy. Okazało się, że 58-latek w pomieszczeniu gospodarczym przechowywał sześć sztuk różnego rodzaju  broni palnej, w tym 4 śrutowej i 2 hukowej, ponad 70 sztuk różnego rodzaju amunicji oraz blisko 7000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 

Szybko wyszło na jaw, że na broń śrutową mężczyzna nie miał pozwoleń. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że broń i amunicję kupował na okolicznych bazarach natomiast nielegalne papierosy ktoś u niego zostawił, nie pamiętał kto. Policjanci ustalają i wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności przedmiotowej sprawy. 58-latek już usłyszał zarzuty. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony