Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali mecz Lech Poznań - Legia Warszawa

Data publikacji 23.03.2015

Policjanci z Wielkopolski przy wsparciu funkcjonariuszy z Bydgoszczy i Zielonej Góry dbali o bezpieczeństwo podczas ligowego klasyku piłkarskiego pomiędzy klubami Lech Poznań i Legia Warszawa. Z trybun spotkanie obejrzało ponad 41 tys. kibiców. Mimo tak licznie zgromadzonej widowni impreza przebiegała w bezpiecznej atmosferze.

22 marca br. na Inea Stadionie w Poznaniu w ramach ekstraklasy odbył się mecz piłkarski pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa. Spotkanie obejrzało ponad 41 tys. kibiców, z czego blisko 2 tys. to goście z Warszawy. Przyjechali oni dwoma pociągami specjalnymi. Cały przejazd był zabezpieczany przez policjantów z Poznania, Bydgoszczy i Zielonej Góry. Kibice autobusami zostali przewiezieni na teren stadionu, a po zakończonym spotkaniu bezpiecznie wrócili na dworzec. Mimo kilkudziesięciu tysięcznej widowni policjanci nie odnotowali poważniejszych incydentów. Zarówno przed meczem, w jego trakcie oraz po spotkaniu było bezpiecznie.

Całą imprezę zabezpieczało 886 policjantów prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych i dochodzeniowych z Wielkopolski, a także z Bydgoszczy i Zielonej Góry. Z powietrza nad bezpieczeństwem widzów czuwały policyjne helikoptery, które na bieżąco monitorowały sytuację zarówno w obrębie stadionu i na trasie przejazdu pociągów specjalnych. Policjanci byli dobrze przygotowani do to tego spotkania. Zabezpieczali trasy dojazdowe do stadionu, regulowali ruch w obrębie skrzyżowań. Dzięki temu wszystko przebiegało sprawnie. Kibice mogli bez przeszkód dotrzeć i opuścić stadion po zakończonym spotkaniu.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony