Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzioną hondę mieli demontować w wynajętym garażu

Data publikacji 24.03.2015

Skradzioną na terenie warszawskiego Targówka hondę civic odzyskali kryminalni wołomińskiej komendy. W wynajętym garażu, gdzie pojazd miał zostać zdemontowany na części, funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 25 lat. Odzyskane honda civic oraz honda CRV z podejrzeniem przerobienia pola numerowego trafiły na policyjny parking. Cała trójka już usłyszała zarzuty paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wołomińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej uzyskali informację, o dziupli samochodowej na terenie Wołomina, gdzie miało dochodzić do demontażu na części kradzionych samochodów. Policjanci postanowili to sprawdzić. Podczas kontroli posesji, w garażu ujawnili hondę civic z zamontowanymi tablicami rejestracyjnymi pochodzącymi z kradzieży. Pojazd posiadał też częściowo zdemontowane elementy tapicerskie. Sprawdzenie w policyjnej bazie numeru identyfikacyjnego oraz numeru rejestracyjnego z naklejki na szybie wykazało, że auto zostało skradzione na terenie warszawskiego Targówka. Ustalenia jakie przeprowadzili kryminalni wskazało, że garaż został wynajęty przez młodego mężczyznę, a honda, którą tam wstawił miała zostać zdemontowana na części.

Podjęta przez kryminalnych obserwacja miejsca, gdzie znajdował się pojazd, już po kilku godzinach przyniosła zamierzony efekt. Bezpośrednio przed posesję podjechał osobowy fiat, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Dwóch z nich, dobrze znanych policjantom wysiadło z samochodu i udało się do garażu, gdzie stała honda. Niemal natychmiast policjanci przystąpili do działań. W ich ręce wpadli 21-letni Łukasz S. i 25-letni Damian B. Obaj byli wyraźnie zaskoczeni widokiem policyjnych odznak i legitymacji. Chwilę później w garażu pojawił się również trzeci z mężczyzn. Podobnie jak jego koledzy, 25-letni Konrad K. został zatrzymany.

Kryminalni ujawnili przy mężczyznach narzędzia i klucze samochodowe oraz kilka par rękawiczek. Cała trójka trafiła do policyjnej celi. Odzyskana honda civic oraz honda CRV z podejrzeniem przerobienia pola numerowego, ujawniona podczas przeszukania pomieszczeń należących do 21-letniego Łukasza S. zostały odholowane na policyjny parking depozytowy.

Jak ustalili policjanci, Konrad K., Damian B. i Łukasz S. mieli dokonać demontażu hondy, po czym pozyskane w ten sposób części i elementy pojazdu miały trafić do sprzedaży. Cała trójka już usłyszała zarzuty paserstwa. Za przestępstwo jakiego się dopuścili może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.19 MB)

Powrót na górę strony