Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju z użyciem paralizatora zatrzymani

Data publikacji 24.03.2015

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy dokonali rozboju przy użyciu paralizatora. 19- i 23-latek usłyszeli już zarzuty. Dziś sąd ma zdecydować o ich tymczasowym aresztowaniu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia tego doszło dwa tygodnie temu na ul. 26 kwietnia w Szczecinie. Dwóch nieznanych wówczas mężczyzn zaatakowało przed blokiem kobietę wracającą do domu. Sprawcy używając paralizatora zagrozili 22-latce i skradli jej telefon komórkowy o wartości 600 złotych.

Policjanci, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą pracowali intensywnie nad ustaleniem sprawców tego rozboju. Wykonali szereg czynności, przesłuchali świadków, podjęli także inne działania operacyjne, które doprowadziły do zatrzymania rozbójników.

19-latek został zatrzymany przez kryminalnych z KMP na terenie Pogodna. Mężczyzna był już wcześniej notowany za różne przestępstwa. Jego o cztery lata starszy wspólnik został ujęty na Niebuszewie. Ukrywał się u swojego kolegi, był bowiem poszukiwany do innej sprawy przez mundurowych ze Świnoujścia. 23-latek był natomiast karany za przestępstwa narkotykowe. Obaj mężczyźni nie spodziewali się zatrzymania, byli zaskoczeni widokiem policjantów.

Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty. Funkcjonariusze odzyskali także skradziony kobiecie telefon, który przestępcy wstawili do jednego ze szczecińskich lombardów. Dziś szczeciński sąd ma zdecydować o tymczasowym aresztowaniu sprawców. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia sprawcom może grozić nawet do 12 lat więzienia.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony