Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez akcyzy

Data publikacji 24.03.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu razem z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej zabezpieczyli na terenie Trzemeszna ponad 1300 paczek papierosów bez akcyzy i 10 kg tytoniu. Podejrzanemu o ten czyn 59-latkowi grozi kara grzywny i do 3 lat więzienia.

Policjanci z Poznania przy współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej 20 marca br. zatrzymali 59-letniego mieszkańca Trzemeszna, który posiadał 10 kilogramów tytoniu i ponad 1300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci sprawdzając swoje ustalenia pojechali do Trzemeszna pod Gnieznem. Na miejscu okazało się, że informacje kryminalnych potwierdziły się. W jednym z lokali funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Następnie przeszukano również mieszkanie i garaż zatrzymanego gdzie zabezpieczono resztę kontrabandy. Była to juz kolejna wspólna realizacja z Urzędem Kontroli Skarbowej.

Łącznie do depozytu Urzędu Kontroli Skarbowej  trafiło 10 kilogramów tytoniu i ponad 1300 paczek papierosów przemyconych z Białorusi, Rosji i Ukrainy. Straty Skarbu Państwa w wyniku tej działalności to blisko 30 tys. złotych. Mężczyźnie grozi kara grzywny i do 3 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony