Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawcę podpaleń samochodów

Data publikacji 25.03.2015

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 29-latka podejrzanego o podpalenie 5 samochodów w Cedrach Wielkich. Wstępna wartość start została oszacowana na kwotę 70 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (24 marca br.) około godz. 1.00 w nocy dyżurny policji odebrał telefon z informacją, że w miejscowości Cedry Wielkie płoną samochody. Dyżurny skierował na miejsce policjantów. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że przypadkowy świadek, który przejeżdżał w pobliżu, zauważył ogień i powiadomił straż pożarną oraz policję. W czasie pożaru spłonęły cztery samochody natomiast piąty został nadpalony. Auta były zaparkowane blisko siebie na ogrodzonej posesji. Pokrzywdzeni oszacowali straty na około 70 tys. złotych.

Intensywna praca policjantów z Pruszcza Gdańskiego doprowadziła do zatrzymania sprawcy. 29-letni mężczyzna (bez stałego miejsca zamieszkania), został zatrzymany o godz. 10.30 w jednym z mieszkań na terenie gminy Cedry Wielkie. Był zaskoczony interwencją policji i nie stawiał oporu. Funkcjonariuszom powiedział, że zrobił to z powodów osobistych.

Na miejscu pożaru policjanci wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny oraz zebrali ślady. Przeprowadzono również eksperyment procesowy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura rejonowa w Pruszczu Gdańsku zastosowywała wobec niego dozór policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

(KWP w Gdańsku / mg)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.75 MB)

Powrót na górę strony