Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łamał przepisy, stracił prawo jazdy

Data publikacji 25.03.2015

Za przekroczenie dozwolonej prędkości o blisko 100 km/h oraz za inne „wyczyny” na drodze stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowie przed sądem motocyklista zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali 40-latkowi prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli jak kierujący motocyklem, przy dojeżdżaniu do ronda, pomimo oznakowania pionowego o skrzyżowaniu, nie zachował środków ostrożności. Wyprzedził inny pojazd w czasie, kiedy z przeciwka jechał samochód osobowy. Wyprzedzając na „trzeciego” stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych użytkowników. Stróże prawa postanowili interweniować.

Kiedy motocyklista znalazł się ponownie w zasięgu ich wzroku okazało się, że na skrzyżowaniu podjął kolejny niebezpieczny manewr wyprzedzania. Wyprzedzał na oznakowanym skrzyżowaniu nie stosując się do podwójnej linii ciągłej. Dodatkowo wykonane pomiary prędkości wykazały, że na odcinku gdzie dozwolona była prędkość do 50 km/h, kierujący motocyklem poruszał się z prędkością 92 km/h. Natomiast w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do „sześćdziesiątki”, jechał z prędkością aż 156km/h.

Policjanci drogówki ocenili, że takie zachowanie 40-letniego kierowcy motocykla to rażące i umyślne naruszenie przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy. Dokument ten wraz z wnioskiem o ukaranie i orzeczenie środka karnego zostanie wkrótce przesłany do sądu.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.45 MB)

Powrót na górę strony