Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szajka włamywaczy do aut zatrzymana

Data publikacji 25.03.2015

Policjanci kryminalni z I Komisariatu Policji w Gorzowie Wlkp. rozbili szajkę włamywaczy z Gorzowa. Ci zajmowali się głównie kradzieżą akcesoriów samochodowych. W sumie pięć osób usłyszało w tej sprawie zarzuty. Dwóch z nich to osoby nieletnie, których zachowanie rozpatrzy sąd dla nieletnich.

Policjanci na trop młodych przestępców wpadli w sobotę (21 marca), kiedy dzięki pracy operacyjnej skontrolowali osobową astrę przy ul. Narutowicza. Poruszający się nieprzypadkowo w rejonie garaży dwaj mężczyźni w wieku 16 i 19 lat posiadali w samochodzie przedmioty pochodzące z wcześniejszych włamań. Były to w większości akcesoria samochodowe, bo właśnie do pojazdów włamywali się młodzi ludzie. Policjanci zabepzieczyli głównie radia, lewarki, linki holownicze, foteliki samochodowe, gaśnice, kołpaki czy też klucze nasadne. Młodzi włamywacze nie gardzili jednak mieniem, które znajdowało się w samochodach i szybko wchodzili w posiadanie cudzych rzeczy.

Podczas czynności procesowych zatrzymani usłyszeli zarzuty: jeden z nich aż pięć – dwóch włamań do pojazdów, których dopuścił się wspólnie ze swoim pasażerem jeszcze 20 i 21 marca na ul. Poniatowskiego i Gwiaździstej, gróźb, posiadania narkotyków oraz kradzieży telefonu. Drugi trzy: dwóch wspomnianych włamań oraz gróźb.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustali kolejną osobę związaną  z włamaniami do samochodów. To nieletni, który wspólnie ze wspomnianą dwójką włamywał się do zaparkowanych samochodów. Ten dodatkowo poszukiwany był za ucieczkę z Zakładu Opiekuńczego. To jednak wcale nie oznaczało końca pracy funkcjonariuszy z Gorzowa. Dzień później (22 marca) dzięki wnikliwie prowadzonym czynnościom dotarli do kolejnej osoby związanej z włamaniami do pojazdów. Okazał się nim 19-latek, któremu również przypisuje się włamania z 20 i 21 marca. Ponadto młody człowiek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży kół samochodowych. Kolejny podejrzany - 20 - letni mężczyzna odpowiedzialny za paserstwo - wpadł w ręce stróżów prawa w poniedziałek (23 marca) . Przetrzymywał on bowiem felgi pochodzące z kradzieży. W trakcie przeszukania, policjanci znaleźli przy nim również narkotyki.

Z całą piątką kryminalni z I Komisariatu w Gorzowie przeprowadzili już czynności procesowe, podczas których zatrzymani usłyszeli zarzuty.  Policjanci cały czas prowadzą dodatkowe ustalenia, aby mieć pewność czy wspomniani zatrzymani nie są odpowiedzialni za inne przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa, a nadzór nad nią prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.11 MB)

Powrót na górę strony