Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie handlu narkotykami

Data publikacji 25.03.2015

Policjanci zatrzymali trzy kolejne osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handel narkotykami. Dodatkowo w trakcie przeprowadzonych w ramach czynności przeszukań na terenie województwa świętokrzyskiego oraz łódzkiego, funkcjonariusze zabezpieczyli broń palną w postaci rewolweru gazowego oraz 1560 szt. papierosów i 3 kg tzw. krajanki tytoniowej. Do tej pory w tej sprawie w ręce stróżów prawa wpadło już kilkadziesiąt osób podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa wciąż ma charakter rozwojowy.

Sprawa swój początek miała w 2012 r. Od tamtej pory świętokrzyscy policjanci zatrzymali już kilkadziesiąt osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się m.in. wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Osoby te mają ponadto na swoim koncie m.in. handel bronią i amunicją oraz włamania i kradzieże.

Wczoraj w toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z policjantami z innych wydziałów oraz z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie ustalili oraz zatrzymali trzy kolejne osoby w wieku 33, 35 i 39 lat, podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handel narkotykami. Cała trójka wpadła w ręce stróżów prawa w różnych miejscach na terenie Staszowa i powiatu starachowickiego.

Dodatkowo wczoraj w trakcie przeszukań, których dokonano na terenie województwa świętokrzyskiego oraz łódzkiego ujawniono i zabezpieczono broń palną w postaci rewolweru gazowego oraz 1560 szt. papierosów i 3 kg tzw. krajanki tytoniowej. Śledczy ustalają teraz dokładnie do kogo należała broń oraz cały zabezpieczony towar.

Zatrzymani za swoje czyny staną przed sądem. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Mimo, że jest to już kolejna realizacja sprawy, to w dalszym ciągu ma ona charakter rozwojowy.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony