Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Została owinięta folią, związana i brutalnie pobita

Data publikacji 26.03.2015

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, groźby i użycie przemocy. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, między nią a Kamilem M. doszło do sprzeczki, wtedy 23-latek owinął jej głowę folią spożywczą, związał ręce, a następnie brutalnie ją pobił. Zakrwawiona kobieta została znaleziona przez sąsiada na klatce schodowej. Za to przestępstwo mężczyźnie może teraz grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu Kamila M. na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło nad ranem w jednej z kamienic przy ulicy Polnej. Mieszkaniec budynku, na schodach między 4 a 5 piętrem, znalazł swoją sąsiadkę. Kobieta miała związane ręce, a głowę owiniętą folią spożywczą. 41-latka była zakrwawiona i dotkliwie pobita.

Jak wynika z jej relacji, wszystko zaczęło się od przypadkowej znajomości w drodze powrotnej ze sklepu, do którego około trzeciej nad ranem udała się 41-latka. Pokrzywdzona poznała dwie młode osoby, kobietę i mężczyznę, których zaprosiła do swojego mieszkania, gdzie cała trójka piła alkohol.

W pewnym momencie, w nie do końca jasnych okolicznościach, doszło do sprzeczki między właścicielką mieszkania a Kamilem M. Mężczyzna owinął głowę kobiety folią spożywczą, związał jej ręce z tyłu, a następnie brutalnie pobił, uderzając pięściami, po czym uciekł wraz z towarzyszącą mu dziewczyną.

Wyjaśnieniem sprawy, ustaleniem sprawcy tego rozboju, jak i jego zatrzymaniem zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy żmudnych działań operacyjnych, w miniony poniedziałek, został zatrzymany mężczyzna podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa.

23-letni Kamil M. usłyszał już w prokuraturze zarzut zmuszania do określonego zachowania oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony