Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice, niszczący elewacje budynków

Data publikacji 26.03.2015

W ręce dzielnicowych krakowskiego komisariatu I trafili kolejni pseudokibice, podejrzani o niszczenie elewacji budynków przez malowanie graffiti. Policjanci zatrzymali w sumie sześć osób w wieku od 18 do 26 lat.

To kolejny krok w sukcesywnym zwalczaniu przestępczości pseudokibiców przez krakowskich policjantów. Zdarzenie miało miejsce w środę późnym popołudniem. Policyjni dzielnicowi podczas lustracji rejonu nieopodal ulicy ul. Piekarskiej zauważyli nietypowe zbiegowisko kilku osób, malujących na ścianach sporej wielkości graffiti. Nanoszone malunki miały wyraźny charakter pseudokibicowski.

Błyskawiczna interwencja z zaskoczenia poskutkowała zatrzymaniem pięciu młodych mężczyzn, w wieku od 18 do 26 lat. Sprawdzenia zatrzymanych osób w policyjnych systemach jednoznacznie potwierdziły, że nie był to tylko incydentalny, chuligański wybryk. Mężczyźni już wcześniej mieli związek z ekscesami o podobnym charakterze.

Wszyscy zostali zatrzymani, a następnie trafili do policyjnego aresztu. Chuliganom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności oraz dotkliwa grzywna. O ich losie i wysokości kary zdecyduje sąd i prokurator. 

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony