Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 26.03.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali 43-letniego mężczyznę. Ugodził on nożem swoją konkubinę. W wyniku obrażeń 54-letnia kobieta zmarła. Sad Rejonowy w Turku na wniosek prokuratury aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za czyn, który popełnił, grozi mu kara do 25 lat więzienia.

O zdarzeniu dyżurny komendy w Turku został powiadomiony przez załogę pogotowia ratunkowego. Zgodnie z ich słowami, w jednym z mieszkań w Turku, podczas awantury, mężczyzna ugodził nożem kobietę. Policjanci, którzy pojechali na interwencję, w mieszkaniu ujawnili zwłoki 54-latki z raną kłutą. W lokalu zastali także ratowników medycznych, którzy wcześniej prowadzili reanimację ugodzonej nożem kobiety.

W mieszkaniu policjanci napotkali również konkubenta zmarłej, 43-letniego mieszkańca Turku. Był pod wpływem alkoholu. Mundurowi, podczas badania trzeźwości stwierdzili, że mężczyzna ma 2,34 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany usłyszał już zarzut i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd Rejonowy w Turku 25 marca br. na wniosek prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony