Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 26.03.2015

Mundurowi z Jastrzębia-Zdroju w ostatniej chwili uratowali 22-latka, który chciał popełnić samobójstwo. Kiedy policjanci weszli do mieszkania desperata, nieprzytomny mężczyzna wisiał już w pokoju, z zaciśniętym wokół szyi kablem. Dzięki natychmiastowej reakcji stróżów prawa udało się przywrócić czynności życiowe mężczyzny i zapobiec tragedii.

W nocy z wtorku na środę policjanci jastrzębskiego zespołu patrolowo-interwencyjnego otrzymali informację dotyczącą mężczyzny, który w jednym z mieszkań chciał popełnić samobójstwo. Całe zajście widziała stojąca przed blokiem żona desperata, która po kłótni z 22-latkiem wyszła z domu, zapominając zabrać kluczy. Sytuacja okazała się bardzo dramatyczna, bowiem kiedy stróże prawa weszli siłowo do mieszkania, jastrzębianin wisiał w jednym z pokoi, z zaciśniętym wokół szyi kablem.

Mundurowi natychmiast odcięli desperata oraz przystąpili do udzielania pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Dzięki podjętej reanimacji, 22-latkowi przywrócono czynności życiowe. Po chwili na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które zabrało przytomnego już mężczyznę do szpitala.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony