Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował pracę, której nie było. Został zatrzymany

Data publikacji 26.03.2015

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o oferowanie pracy w jednym z hipermarketów. Po zainkasowaniu pieniędzy mężczyzna znikał. Oszukał w ten sposób kilka osób.

W grudniu ubiegłego roku na jednym z portali internetowych mężczyzna wystawił ofertę pracy w centrum handlowym znajdującym się na terenie Ciechanowa. Kandydaci po podpisaniu umowy o pracę musieli zapłacić 50 zł za niezbędne zaświadczenie o niekaralności. Pracodawca po zainkasowaniu pieniędzy miał się odezwać po kilku dniach. Jednak nigdy tego nie czynił. Gdy zaniepokojeni pokrzywdzeni próbowali się z nim skontaktować, telefon mężczyzny nie odpowiadał. Do komendy zgłosiło się 6 pokrzywdzonych osób, które zostały oszukane w ten sam sposób.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili personalia mężczyzny. Policjanci przedstawili 32-letniemu mieszkańcowi Mławy cztery zarzuty dokonania oraz dwa zarzuty usiłowania oszustwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze łącznej 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Mężczyzna ma również obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych osób.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony