Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli samochody na terenie Niemiec

Data publikacji 26.03.2015

W ciągu kilku dni czterej mieszkańcy Radomia ukradli na terenie Niemiec dwa samochody. Zatrzymali ich policjanci z wydziału d/w z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, gdy kradzionym autem wracali do domu. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu radomskiej Policji zatrzymali w miejscowości Kowala czterech mężczyzn w sprawie kradzieży samochodów na terenie Niemiec. Z policyjnych ustaleń wynikało, że mieszkańcy Radomia kilka dni wcześniej ukradli w Berlinie dwa pojazdy: vw caddy i vw transporter. Gdy wracali jednym z kradzionych aut, zostali zatrzymani przez radomskich funkcjonariuszy.  Czterej mieszkańcy Radomia w wieku 30-35 lat trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci przeszukali pomieszczenia należące do podejrzanych oraz posesje, na których przebywali przed zatrzymaniem i w jednym z garaży na terenie gminy Kowala funkcjonariusze znaleźli elektronarzędzia i materiały elektryczne pochodzące ze skradzionego pojazdu. Policjanci odzyskali także drugi skradziony samochód. VW caddy ukryty był na jednej z posesji na terenie Radomia.

Dwóch z zatrzymanych usłyszało już zarzuty kradzieży z włamaniem, a trzeci odpowie za paserstwo. Wobec zatrzymanych zastosowano policyjny dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci prowadzą kolejne czynności.

(KWP w Radomiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.98 MB)

Powrót na górę strony