Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami, bo był pijany

Data publikacji 26.03.2015

24-letni mieszkaniec Chełma, pędząc audi z prędkością ok. 150 km/h, łamał przepisy ruchu drogowego oraz stwarzał zagrożenie dla innych osób na drodze. Jak się okazało, miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Skutki jego pirackiej jazdy mogły się skończyć tragicznie dla niego, dwóch pasażerek oraz postronnych użytkowników dróg. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj, przed południem, policjanci świdnickiej drogówki w trakcie kontroli bezpieczeństwa na krajowej "12" chcieli zatrzymać do kontroli kierującego pojazdem osobowym marki Audi A6. Kierujący, widząc umundurowanego funkcjonariusza, nagle zahamował i skręcił w boczną drogę. Policjanci, dając sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania się pojazdu, ruszyli w pościg za uciekinierem. Kierowca, nie bacząc na innych uczestników ruchu jechał drogami lokalnymi i polnymi pędził z prędkością ok. 150 km/h. W pewnym momencie w miejscowości Łysołaje Kolonia podczas omijania innego pojazdu i rowerzysty, stracił kontrolę nad swym autem i uderzył bokiem w drzewo, a następnie na łuku drogi zjechał na pobocze i zatrzymał się dopiero przed ogrodzeniem posesji.

Kierowcą audi okazał się 24-letni mieszkaniec Chełma. Badanie alkomatem wskazało, że miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Skutki pirackiego zachowania 24-latka za kierownicą pojazdu na drodze mogły mieć tragiczny finał. Na szczęście zarówno kierowcy, pasażerkom w wieku 20 i 30 lat jak i postronnym osobom nic się nie stało.

Mężczyzna trafił do Komisariatu Policji w Piaskach. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.  

O dalszych konsekwencjach wobec nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony