Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli paliwo o wartości pół miliona złotych

Data publikacji 26.03.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch pracowników jednej ze stacji paliw, podejrzanych w sprawie szeregu kradzieży na szkodę swojego pracodawcy. Straty w tej sprawie oszacowano na 500 tys. złotych. Sprawcy zabierali dla siebie pieniądze otrzymywane z tytułu zapłaty za paliwo od klientów i tuszowali te transakcje w dokumentacji. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 28 i 32 lat, mających związek z kradzieżą znacznych ilości paliwa. Zatrzymani to pracownicy jednej ze stacji paliw na terenie miasta. Cały proceder polegał na zabieraniu dla siebie pieniędzy otrzymanych od klientów z tytułu zapłaty za towar i tuszowaniu wszystkiego w dokumentacji w taki sposób, by transakcje nie były prawidłowo ewidencjonowane.  

Sprawcy działali ponad pół roku. Gdy pokrzywdzony zorientował się, że wpływy do kasy stacji znacząco odbiegają od ilości sprzedawanego paliwa, powiadomił o całej sprawie Policję. Straty wynikające ze zdarzeń oszacowano na blisko pół miliona złotych.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony