Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 22 tys. sztuk dopalaczy o wartości około 1,5 mln zł

Data publikacji 26.03.2015

Wrocławscy policjanci przechwycili kolejną partię dopalaczy. W jednym z mieszkań wynajmowanych na terenie miasta funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 22 tys. sztuk środków, których wartość szacuje się na kwotę około 1,5 miliona złotych. Substancje rozprowadzane były poprzez sprzedaż wysyłkową. W wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymano też kobietę, podejrzewaną o ich sprzedaż.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlokalizowali na terenie miasta miejsce, skąd prowadzona była wysyłkowa sprzedaż środków zastępczych. W sprawie tej zatrzymano 26 – letnią kobietę, mieszkankę Wrocławia.

W wynajmowanym mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 22 tys. sztuk różnego rodzaju dopalaczy, dokumentację świadczącą o przestępczym procederze, sprzęt komputerowy i telefony komórkowe. Wartość przechwyconych środków zastępczych szacuje się na kwotę około 1,5 miliona złotych. O sprawie powiadomiono Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu.

Obecnie próbki zabezpieczonych kilkudziesięciu rodzajów substancji będą szczegółowo badane przez biegłych. Jeśli okaże się, że zabezpieczone środki zawierają substancje zagrażające życiu lub zdrowiu, wówczas oprócz przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii lub ustawy o państwowej inspekcji sanitarnej, w grę mogą wchodzić także przepisy kodeksu karnego dotyczące narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Pamiętajmy, że dopalacze to bardzo groźne dla zdrowia, a nawet życia oraz bardzo szybko uzależniające substancje. Szczególnie groźne jest to, że nie jest do końca znany ich skład, który dość często jest modyfikowany. Dlatego też nie da się przewidzieć reakcji ludzkiego organizmu po zażyciu tych środków.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.84 MB)

Powrót na górę strony