Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali pieniądze od sprzedawców, zostali zatrzymani

Data publikacji 26.03.2015

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 17 lat podejrzanych o oszustwa w sklepach wraz z 23 - letnią mieszkanką Gdyni, która obecnie przebywa w areszcie do innej sprawy kryminalnej. Zatrzymani usłyszeli dwa zarzuty dotyczące oszustw, za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 23 - latka zostanie przesłuchania w najbliższym czasie.

10 marca br. w dwóch sklepach oferujących do sprzedaży wyroby alkoholowe w rejonie Wiczlina i Dąbrowy doszło do oszustwa, polegającego na próbie wyłudzenia pieniędzy przez osoby podszywające się pod urzędników państwowych. W obu przypadkach młody mężczyzna zakupił alkohol. Następnie do sklepu wkraczał mężczyzna z kobietą, którzy przedstawiali się jako inspektorzy pracy i grozili sprzedawcom utratą zezwolenia na sprzedaż alkoholu, ponieważ doszło do sprzedaży takiego wyrobu nieletniemu. Sprawcy proponowali równocześnie alternatywne rozwiązanie - w zamian za przekazanie kilkuset złotych byli skłonni zapomnieć o całej sprawie. W jednym sklepie przestępcy wyłudzili w ten sposób gotówkę, w drugim przypadku, po stanowczej odmowie sprzedawców, zrezygnowali z dalszego działania.

Wczoraj policjanci z wydziału kryminalnego gdyńskiej komendy zatrzymali dwóch podejrzanych o te oszustwa. Okazali się nimi 17 - letni mieszkaniec Tuchomia i 29 - letni mieszkaniec Chwaszczyna. Obaj zostali przesłuchani, śledczy przedstawili im zarzuty związane z oszustwami. Kobieta, która towarzyszyła zatrzymanym w dniu 10 marca, przebywa obecnie w areszcie do innej sprawy kryminalnej. 23 - letnia mieszkanka Gdyni także niebawem usłyszy podobne zarzuty.

Sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledczy, badający tę sprawę, proszą o kontakt innych sprzedawców, którzy mieli do czynienia z podobnymi oszustwami. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone, że lista zarzutów wkrótce się powiększy. Osoby poszkodowane mogą telefonować pod nr 997, lub zgłaszać się osobiście w najbliższej jednostce Policji.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony