Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z prędkością 135 km/h wyprzedził policyjny patrol

Data publikacji 26.03.2015

Wczoraj na drogach powiatu olsztyńskiego policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Jedna z interwencji dotyczyła auta, które prowadził kursant nauki jazdy. Z prędkością 135 km/h wyprzedził policyjny patrol. Potem okazało się, że w „elce” znajdowało się więcej osób niż to przewidują przepisy, instruktor nie miał ważnego ubezpieczenia OC, a także apteczki.

Po raz kolejny w tym miesiącu policjanci drogówki przeprowadzili działania „Prędkość”. Na drogach powiatu olsztyńskiego funkcjonariusze z ręcznymi miernikami prędkości, w radiowozach z wideorejestratorami kontrolowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

Podczas kilkugodzinnych działań policjanci przeprowadzili 205 kontroli. Aż 186 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Dla 179 z nich kontrola drogowa zakończyła się mandatem.

Podczas działań na drodze nr 16 w Borkach Wielkich  policjanci  jadący się radiowozem z wideorejestratorem zostali wyprzedzeni przez samochód nauki jazdy poruszający się ze znaczną prędkością. Natychmiast włączyli pomiar - okazało się, że auto pędziło z prędkością 135 km/h w miejscu, gdzie przepisy ograniczają ją do 90 km/h. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli i okazało się, że oprócz  lekkomyślnego kursanta, który jechał pod opieką instruktora, w „elce” znajdowało się więcej osób niż to przewidują przepisy, instruktor nie miał ważnego ubezpieczenia OC, a także apteczki. Za wykroczenia  instruktor otrzymał mandat w łącznej wysokości 500  złotych  oraz 8 punktów karnych.

(KWP w Olsztynie / mg)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.12 MB)

Powrót na górę strony