Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę wyłudzającą odszkodowania komunikacyjne

Data publikacji 26.03.2015

Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali 5 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzeniami odszkodowań komunikacyjnych. Szef grupy już został tymczasowo aresztowany. W najbliższym czasie kolejne osoby mogą usłyszeć zarzuty w tej sprawie.

Od pewnego czasu tomaszowscy policjanci analizowali szereg przypadków wyłudzeń odszkodowań z tytułu upozorowanych kolizji drogowych. Z każdym dniem zawężali krąg osób podejrzewanych mogących mieć związek z tym przestępczym procederem.

25 marca 2015 roku policjanci zatrzymali pięciu wytypowanych mężczyzn. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że na czele grupy stał 41-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego. Wspólnie z innymi członkami szajki zawiadamiał towarzystwa ubezpieczeniowe o rzekomych kolizjach i w ten sposób wyłudzał pieniądze. Zdarzenia drogowe inscenizowane były na terenie całego kraju od 2012 roku. Ostatnie zgłoszenie szkody pochodziło sprzed kilku dni.

Policjanci wykazali, że grupa w tym okresie wyłudziła co najmniej 55 tysięcy złotych odszkodowań. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli dwa pojazdy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zatrzymany 41-latek usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą dokonującą oszustw ubezpieczeniowych. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jego kompani, mieszkańcy Tomaszowa w wieku 23, 25 i 32 lat, usłyszeli zarzuty udziału w grupie przestępczej i wyłudzania odszkodowań.

Policjanci zapowiadają, że w najbliższym czasie liczba osób, które usłyszą zarzuty w tej sprawie, może znacząco wzrosnąć.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony