Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali matkę podejrzaną o zabójstwo

Data publikacji 27.03.2015

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku ściśle współpracując z Prokuraturą Okręgową w Koninie zatrzymali 26-letnią kobietę. Ma to związek z odnalezionymi w styczniu br. zwłokami noworodka. Mieszkanka Turku, matka dziecka, usłyszała zarzut zabójstwa. Grozi jej kara nawet dożywotniego więzienia.

24 stycznia 2015 roku w Turku przy ul. Lutosławskiego odnaleziono martwe dziecko. Zwłoki noworodka zawinięte w pościel i zamknięte w materiałowej torbie porzucono w okolicy cmentarza.  W sprawie tej wszczęto śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Koninie. Przeprowadzona sekcja zwłok wskazała, że dziecko zmarło na skutek celowego działania.

Od momentu znalezienia ciała noworodka intensywne działania zmierzające do ustalenia jego matki i sprawcy zabójstwa w ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Koninie wykonywali policjanci z komendy w Turku. Mieli oni utrudnione zadanie, ponieważ nie było bezpośrednich świadków zdarzenia. W ramach toczącego się śledztwa rozpytali oni wiele osób i sprawdzali każdą uzyskaną informację. Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady poddano badaniom w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Przeprowadzone ustalenia pozwoliły wytypować osobę mogącą mieć związek ze śmiercią dziecka.

25 marca 2015 roku w policjanci zatrzymali 26-letnią mieszkankę Turku, matkę dziecka. Trafiła ona do policyjnego aresztu. Prokurator na podstawie zebranych materiałów postawił jej zarzut zabójstwa.

Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 22.96 MB)

Powrót na górę strony