Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia policji konnej

Data publikacji 27.03.2015

Jeźdźcy i konie służbowe pełnią służbę w rejonach trudno dostępnych dla patroli pieszych i zmotoryzowanych. Często się zdarza, że policjanci-jeźdźcy współdziałają z funkcjonariuszami oddziałów prewencji Policji podczas zabezpieczania meczów i innych imprez masowych. Dlatego też regularnie odbywają wspólne szkolenia.

W siedzibie zespołu konnego pierwszy raz w tym roku odbyły się ćwiczenia, w których uczestniczyli policjanci z Chorzowa i Częstochowy na swoich wierzchowcach oraz koledzy z Oddziału Prewencji Policji z Katowic. Szkolenie miało na celu udoskonalenie współpracy różnych formacji podczas przywracania porządku publicznego w trakcie imprez masowych.

Mundurowi przećwiczyli tworzenie szyków policyjnych, jakie stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych. Najważniejszymi elementami przeprowadzonego treningu było sprawdzenie mobilności pododdziału i zespołów konnych, jak również tworzenie wspólnych tyralier. Nabycie i utrwalenie takich umiejętności jest niezbędne wówczas, gdy dochodzi do zamieszek i konieczne jest natychmiastowe przywrócenie porządku.

(KWP w Katowicach / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.79 MB)

Powrót na górę strony