Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny towar przechwycony w Golubiu-Dobrzyniu

Data publikacji 27.03.2015

Policjanci przedstawili zarzuty mieszkańcowi powiatu przasnyskiego. W pojeździe, którym podróżował mężczyzna, mundurowi znaleźli kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Ze wstępnych wyliczeń funkcjonariuszy wynika, że straty Skarbu Państwa spowodowane nielegalną działalnością 27-latka to ponad 46 tys. złotych.

W środę (25.03.2015) po południu, w rejonie garaży przy ul. Sokołowskiej w Golubiu-Dobrzyniu, policjanci zauważyli samochód osobowy na „obcych” numerach rejestracyjnych. Postanowili sprawdzić kierowcę, jak i pojazd. Za kierownicą siedziała 36-latka, a pasażerem audi był 27-latek. Okazało się, że po przeprowadzonej kontroli samochodu, mundurowi zabezpieczyli ponad 41 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar umieszczony był w kartonach na tylnym siedzeniu i w bagażniku. Jak ustalili wstępnie policjanci, straty Skarbu Państwa spowodowane obrotem tym towarem to ponad 46 000 zł.

Przeprowadzone czynności wykazały, że papierosy należały do 27-letniego pasażera. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia (26.03.2015) mieszkaniec powiatu przasnyskiego usłyszał zarzut przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo niebawem odpowie przed sądem.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony