Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklista pędził drogą krajową 229 km/h

Data publikacji 27.03.2015

Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który jadąc motocyklem krajową 94 przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 140 km/h. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego przez nieodpowiedzialnego kierowcę, funkcjonariusze skierowali sprawę o ukaranie do sądu. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu patrolując drogę krajową nr 94 zauważyli, a następnie zatrzymali kierowcę motocykla, który przekroczył dozwoloną prędkość o prawie140 km/h. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Jawora.

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Nowogrodziec. Mężczyzna ten jadąc motocyklem drogą pomiędzy Brzeźnikiem a Parzycami, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h, przemieszczał się z prędkością powyżej 229 km/h. Po zatrzymaniu kierowcy policjanci w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego nie zastosowali wobec niego postępowania mandatowego tylko skierowali sprawę do sądu.

Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się tego typu sprawami, zatrzymany mężczyzna w marcu 2015 roku również jadąc motocyklem znacznie przekroczył dozwoloną prędkość i oprócz mandatu otrzymał 8 punktów karnych. Okazało się także, że wszystkie punkty karne, które 31-latek ma na swoim koncie, są za jazdę z nadmierną prędkością.

Za to ostatnie wykroczenie w ruchu drogowym mężczyzna może otrzymać dodatkowe 10 punktów karnych oraz grzywnę nawet do 5 tysięcy złotych.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony