Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali z pożaru 13 osób

Data publikacji 29.03.2015

Trzech dzielnicowych z VIII Komisariatu w Łodzi jadąc w kierunku ulicy Szarej zauważyło kłęby dymu wydobywające się z jednej z kamienic, z okien na trzecim piętrze. Policjanci natychmiast podjechali pod posesję i ewakuowali z płonącego budynku 13 osób. Żadna z nich nie odniosła poważniejszych obrażeń.

27 marca 2015 roku trzech dzielnicowych z VIII Komisariatu w Łodzi jadąc w kierunku ulicy Szarej zauważyło kłęby dymu wydobywające się z  jednej z kamienic na ulicy Rzgowskiej, z okien na trzecim piętrze. Widać było już płomienie i wypadające na chodnik szyby. Funkcjonariusze natychmiast podjechali pod wskazaną posesję i wbiegli na klatkę schodową.

Widząc poważne zagrożenie zaczęli dobijać się do mieszkania znajdującego się na wprost schodów. Mimo zdecydowanego pukania nikt nie otwierał, ani nie odpowiadał na wezwania. Funkcjonariusze podjęli decyzję o siłowym wyważeniu drzwi.  Natychmiast na korytarzu pojawił się gesty dym i słup ognia sięgający dwóch metrów. W mieszkaniu na podłodze mundurowi znaleźli skulonego mężczyznę, który nie reagował na głosy funkcjonariuszy. Policjanci  wyciągnęli wspomnianą osobę na klatkę schodową, a następnie przed kamienicę. Mężczyzna miał poważne problemy z oddychaniem.

Dwaj funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe i straż pożarną, trzeci w tym czasie powiadamiał o ogromnym zagrożeniu  i ewakuował pozostałych mieszkańców płonącej kamienicy.  Kiedy wyprowadzony mężczyzna znalazł się pod opieką lokatorów, funkcjonariusze wrócili do kamienicy, aby pomóc swojemu koledze w docieraniu do zagrożonych mieszkańców. Na drugim piętrze funkcjonariusze zastali nietrzeźwego mężczyznę, który w żaden sposób nie reagował na ich prośby o opuszczenie mieszkania. Policjanci siłą wyprowadzili agresywnego lokatora. Cały czas docierali do kolejnych osób. W jednym z lokali zastali kobietę z czteroletnim synkiem, która widząc co się dzieje wpadła w panikę. Policjant wyniósł dziecko na rękach, a następnie wrócił po matkę chłopca. Cała i zdrowa znalazła się przed kamienicą.

Łącznie dzielnicowi ewakuowali z płonącego budynku 13 osób. Żadna z nich nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Postawa funkcjonariuszy spotkała się z uznaniem mieszkańców, kolegów, a także przełożonych. W najbliższym czasie st. asp. Mariusz Pryczek, sierż. szt. Kamil Górowski oraz sierż. szt. Paweł Bartoszewski   zostaną wyróżnieni za swoją postawę.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja